Yoko Alender & Jube Juss – linnad inimestele

Yoko Alender

Yoko kui rahvasaadiku blogi/vlogi, ehk riigikogu liige kirjutab ja jagab videoformaadis valijatele mõtteid sellest, mis toimub Toompea saalides, Tallinnas, Eestimaa eri paigus ja tema mõtetes ning annab aru, kas ikka jagub aega ja tahtmist jõuda vahepeal ka Sisemise Rahu Väljakule.

Olete palutud edasistel korralistel ja erakorralistel sündmustel osalemiseks liituma uudiskirjaga:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

Küsisin Jube Jussilt, miks ta ikkagi vihkab autosid ja misasi see #LinnadInimestele on? Linnasüda peab olema ennekõike mõnus koht elamiseks, mitte kiire läbisõiduhoov.

#tulevikutallinn #linnadinimestele #võrdsedvõimalused #kov2017 Loe edasi siit: reform.ee/tallinn-on-tuleviku-linn

Kesklinnas ei ela tegelikult suurem osa tallinlastest, nagu Jube Juss toredas usutluses väitis. Tänavu 1. mail elas Tallinna linna andmeil enim ehk 119 332 pealinlast Lasnamäel. Kesklinn oli oma 62 185 elanikuga kolmandal kohal. Kesklinnas aga viibib tegelikult päeviti kõige enam inimesi. 1/3 tallinlastest lisandub igapäevaselt tagamaalt ja suur osa neist toimetab ja eriti veel läbib just kesklinna. Jussi point oligi ilmselt pigem selles, et ka kesklinna elanik on inimene 🙂

Võidaksime kõik sellest, kui kesklinna peresõbralikult tihendada, sest muidu saamegi siia hea elukeskkonna asemel eeslinnastunute autod ja see ei soosi ei keskkonda, tervist ega pealinna konkurentsivõimet meie regioonis võrreldes nt üha tiheneva ja elukeskkonda arendava Helsinki ja Stockholmiga..