“Väsinud vihkamisest”

Yoko Alender
👉 Minu põhiväärtusteks on avatus, julgus ja headus. Leian, et riik peab tagama kõigile oma inimestele võrdsed võimalused, õigused ja nende kaitse.
Viha, vaenamine ja ühiskonna lõhestamine käib täistuuridel. Vastasjõud tugevdavad teineteist. EKRE provotseeris abieluteema kui nende põhilise teema (!) tõstatuse koalitsioonileppes KE ja Isamaa kaasabil.
Nüüd on mitukümmend tuhat inimest kirjutanud alla petitsioonile, mis nõuab võrdseid õigusi abielule. Tõenäoliselt jääb petitsioon Riigikogus komisjoni aruteluks. Selles koalitsioonis ei ole toetust võrdsetele õigustele – ei kooseluseaduse rakendusaktidele ega ka selle petitsiooni sisule. Kahjuks. See ei ole uudis.
Tõenäoline, et inimestena, rahvana tõmbame teineteist ribadeks. Kes sellest kasu lõikab? Euroopa vaimsel kaardil oleme kukkunud viimaste aastatena mudaliigasse. Oleme kukkumas lääne väärtusruumist sovjeti omasse. #ekreike uhkel juhtimisel.
Teisalt on selge, et suurel osal eesti inimestel on sellest tõsiselt kõrini, kõrini igasugusest kiusamisest, vaenamisest, petitsioongi on sellegi väljendus. See annab lootust. Tuleb ikkagi edasi püüda. Valguse poole. Võrdsete võimaluste, võrdsete õiguste poole.
🇪🇪 Eesti väärib paremat.
Foto: Erlend Śtaub, Kroonika