Tallinn vajab meid kõiki

Yoko Alender

foto Nipiraamat/ Laura Strandberg

Samal ajal kui Reformierakonna meeskonnaga valimisprogrammi koostamas oleme loen Kaja Kallase teadet, et tema loobub olemast Reformierakonna linnapeakandidaat. Ehk oleks õigem keskenduda esmalt siiski sisule, panustades meeskonnatöösse, mida programmi koostamine ja edasine kampaania on, rõhuda inimestega suhtlemisele, ideede kogumisele ja Tallinna visiooni koostamisele, selmet positsioonide nimel võidelda, või neist loobuda?

Isiklikult arvan, et Tallinn on olukorras, kus ühe isikukultuse aeg on just läbi saamas ja sellega ka ühe autoritaarse püramiidikujulise juhtimise aeg. Tallinn vajab meid kõiki. Kogume praegu ideid ja koostame plaani kuidas Tallinna elukeskkonda paremaks teha. Põhja-Tallinna piirkonnaorganisatsiooniga, mida tänaseks pea aasta juhtinud olen, on liitunud uusi tegusaid liikmeid, tegeleme iga nädal piirkonnatööga, sama toimub teistes piirkondades. Panustame ühiselt ka kogu Tallinna programmitöösse, mida mind on usaldatud Tallinnas vedama. Ühel hetkel, ilmselt kevadel, valivad meie head erakonnakaaslased, millist meeskonda nad näevad erakonna ideid ellu viimas ja keda meeskonda juhtimas. Seejärel on järgmisel sügisel valik nii ideede kui elluviijate osas tallinlaste kätes.

Arvan, et inimestel on saanud küllalt Reformierakonna personalipoliitika lahkamisest, debatist isikute ja postisioonide teemal avalikus meediaruumis. Tallinn väärib seda, et keskendume nüüd kõik sisule, et murda liigagi pikaks kestma jäänud ühe juhi keskne olukord, mis tänaseks on kujunenud lausa linnapeata olukorraks. Koos on meil vastutus ja võimalus kujundada selge visioon, kuidas Tallinnast teha uuesti Eesti vedur. Miks mitte Euroopa parima elukeskkonnaga pealinn. Aga see eeldab tõepoolest põhjalikku visiooni ja tugevat, toimivat meeskonnatööd, mitte meedia vahendusel intrigeerimist või kummalist võitlust hetkel olematute positsioonide nimel.

Nii eelmiste kohalike valimiste ajal välja toodud probleemide osas, kui ka aktiivsete kodanikeühenduste pingutuste tulemusel on pealinnas tänaseks toimunud ka positiivseid arenguid, ent suur murrang on toimumata. Riigikogu saadiku töö kõrvalt vean Reformierakonna Põhja-Tallinna piirkonda ja vastutatan erakonna Tallinna valimisprogrammi koostamise eest. Ideedest Tallinnale kirjutan jõudumööda blogis, näiteks siin: http://yokoalender.ee/kes-tahaks-elada-tallinnas/ .

Kutsun kõiki visionääre ja tegijaid, erakonnakaaslasi ja mitte-erakonnakaaslasi, ka anti-erakondlasi ja ettevõtjaid, kogukonnaaktiviste ja eelkõige toredaid tallinlasi kaasa mõtlema – mida teeksid Sina, kui Su käsutuses oleks piiramatu hulk vahendeid ja võimalus pealinnas toimetada? Rajaksid pargi oma tänavanurga tühermaale, sulgeksid Linnapoe, või hoopis avaksid uue? Aasta pärast on kohalikud valimised. Millises Tallinnas tahad Sina elada? Täna, homme, 20 aasta pärast. Kirjuta mulle!

Liitu uudiskirjaga:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.