Kutse: Tähelepanelik Eesti minikonverents RIIGIKOGUS 12. aprillil

Yoko Alender

Tahame muuta Eestit paremaks paigaks. Üks viis maailma muuta on ühe inimese kaupa, alustades iseendast.

Võibolla oled juba kokku puutunud sõnaga mindfulness? Oled kuulnud lühikestest meeleharjutustest, mis parandavat keskendumist, tähelepanuvõimet ja muutvat seda osa meis, mis järsku keset koosolekut püsti kargab ja kedagi sõimama kukub või sotsiaalmeedias endalegi ootamatuid väljendeid kasutab? Võibolla oled kuulnud, et lapsed koolis teevad vahel Vaikuseminutite harjutusi?

Korraldame Riigikogus 12. aprillil esimese Tähelepaneliku Eesti sündmuse. Kuulame Briti kogemust mindfulnessi põhimõtete rakendamisel, teeme ülevaate Eestis toimuvast ja mõtleme koos, kas ja kuidas peaksime liikuma edasi, et saaksime öelda, et saja-aastasest Eestist on saamas Tähelepanelik Eesti. Üritus avalik ja kõigile tasuta, oled oodatud.

Mida kujutab endast mindfulness ja sellele rajatud harjutused, stressiennetus- ja ravimeetodid? Miks see teema läänemaailmas viimastel aastakümnetel nii palju huvi äratab ja üha laiemat kasutust leiab? Kas mindfulness on vajalik tasakaalustaja üha enam välisele, kiirele ja emotsionaalsele orienteeritud sotsiaalmeedia ja tehnikavidinate maailmas või pelk esoteerikasse kalduv trenditeadus? Millised on mindfulnessi põhimõtete ja harjutuste kasutegurid hariduses, meditsiinis, sotsiaalteenustes, äris ja igapäevaelus? Kas maailmas on riike, mis on võtnud eesmärgiks olla Tähelepanelik riik ehk tähelepanelik rahvas? Jah on. Kas Eesti võiks kuuluda nende hulka?

NB Üritus toimub inglise keeles

Info yoko.alender@riigikogu.ee

Registreerimine kuni 09.04.2018

Registreeru siin

 

Kava

Teadveloleku teemaline minikonverents Riigikogus 12.aprillil 2018 kell 10 – 14.00

10.00 Hommikukohv

10.15 Briti saatkonna tervitus

10.20 Yoko Alender, Riigikogu liige, Tervitus ja “Miks me seda teeme”?

10.30 Jannus Jaska, Vaikuseminutid MTÜ, Tervitus ja “Mida me Eestis teeme”?

10.45 Chris Ruane, MP UK, All Party Parliamentary Group for Mindfulness Chair

“UK – A Mindful Nation – Why and how it all started, the Mindful Nation UK report, progress, future plans for the UK”

11.30 A Mindful session – Jamie Bristow

11.45 Kohv, tee, suupisted

12.15 Jamie Bristow, The Mindfulness Initiative
“The British experience – cooperation between private and public sector, the main findings and progress of the Mindful Nation report”

13.00 Paneeldiskussioon
Chris Ruane (MP, UK), Jamie Bristow (Mindfulness Initiative, UK) Lauri Lugna (Siseministeeriumi kantsler), Jannus Jaska (Vaikuseminutid)

Modereerib Yoko Alender

14.00 Tänusõnad ja Riigikogu Tähelepaneliku Eesti toetusrühma moodustamine

 

Registreerimine kuni 09.04.2018

Registreeru siin