Alender: Reformierakond on täna minu ideede realiseerimiseks parem koht

Yoko Alender

F: Ilmar Saabas

Maarja Roon
ERR 31.10.2014

Tallinna poliitikas aktiivselt tegutsenud Yoko Alender teatas, et ta lahkus IRL-ist ja astub Reformierakonda. Põhjustena tõi ta välja, et Reformierakond on tema hinnangul avatum ning nende seisukohad kodakondsuspoliitika osas ühtivad tema omadega rohkem.

“Olen olnud umbes aasta aega poliitikas. Alustasin kohaliku tasandi poliitikaga IRL-is, aga see aasta on pannud mind väga sügavalt mõtlema sellele, mida ma Eesti heaks tahan teha ja ma olen aru saanud, et täna on Reformierakond minu ideede realiseerimiseks parem koht,” rääkis Alender ERRi raadiouudistele.

“Kindlasti on minu jaoks oluline see, et me tegeleme kogu oma kogukonnaga, ehk siis avatud rahvusluse idee, millest ma ka hiljuti olen rääkinud. Samuti kodakondsuse küsimused, mille osas Reformierakond on käinud välja ideid, millega minu ideed ühtivad. Ma näen, et nende erakond on muutunud avatuks, nad on toonud juurde uusi tegijaid. Rahva ootused on neile, kuna nad on olnud valitsuses nii kaua, väga kõrged. Hiljutine Ligi juhtum näitas, et neilt oodatakse ka vastutuse võtmist ja nad on seda teinud. See kõik räägib minu arvates nende kasuks,” põhjendas ta.

“Ma arvan, et minnes vastu valimistele ja uuele perioodile Eesti elu korraldamises on otstarbekam käia selgemalt ühte joont ja teha seda seal, kus ollakse sinu ideede suhtes avatumad,” lõpetas Alender.